Çarşamba , 25 Kasım 2015
YENİ
Twitter için DNS Ayarları: Cep Telefonu ve Bilgisayar

Twitter için DNS Ayarları: Cep Telefonu ve Bilgisayar

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)

Artık Twitter da yasaklı! Twitter ve diğer binlerce yasaklı siteye kolayca erişim sağlayabilmek için bilgisayarlarımızda ve akıllı cep telefonlarımızda DNS ayarlarını değiştirmek ya da VPN satın almak gerekiyor.

[text]CEP TELEFONUNDA DNS AYARI DEĞİŞTİRMEK[/text]
Android cihazlarda yasaklı sitelere girmek gerektiğinde dns adresini değiştirmemiz gerekiyor. Bu dns ayarları android tüm versiyonlarında programsız olarak değiştirmek mümkün olmuyor. Bu işlem için android uygulamamız: dns değiştirme programı DNS Changer
DİKKAT !!!  Android DNS değiştirme işlemini yapmadan önce önemli bir hatırlatma yapmayı uygun görüyorum .  Kullanacağınız dns adreslenini mutkala bilinen dns sunucularını kullanmanızı tavsiye ederim . Önerim Google dns adresidir (8.8.8.8-8.8.4.4) .
DNS Changer uygulamasında içerisinde kayıtlı olan onlarca dns adresi hazır halde geliyor , bu listede hız ve güncellemesi hızlı yapılan dns sunucuları bulunuyor. Kimlik hırzızlığı ve kişisel bilgileri çalmak ve bilgisayarlara girmek için hackerler tarafından internete yayılan sahte dns sunucuları çok kişinin canını yakıyor. Bu can yakma olayı internet bankacılığı şifresini ele geçirmekten banka bilgilerini kullanarak sahte kimlikler ile bankanızda hesabınızın boşaltılmasından tutun sizin adınıza açılmış bir şirket ve binlerce tl borç ile karşılaşma riskini doğurabilir. Yada Facebook ,Google hesabı şifrelerini ellerine geçiriyor olabilir.
Uygulamanın kurulumu ve kullanımı oldukça basit. Aşağıda verdiğim google play adresinden uygulamayı cep telefonunuza yada android tabletine uygulamayı kuruyorsunuz ,uygulamayı çalıştırdığınızda aşağıda verdiğim resimlerdeki ekran çıkıyor. Google dns sini girin ve kaydedin işlem bu kadar. Kaynak: androidcepuygulamalari.com
android-dns-degistirme-uygulamasi
[text]CEP TELEFONUNDA VPN UYGULAMARI[/text]
MOBİL’DE YASAKLARI AŞMAK İÇİN YAPILACAKLAR

Akıllı telefon ve tabletlerde mobil olarak twitter’a girebilmek için Google Play ya da Apple Store’dan “Hotspot Shield” , “Viatun” ya da “onavo protect” programını indiriniz.

Sansürsüz internet DNS VPN ayarları

tunnel-bear-vpn-eklientisi

Fakat şu anda önerim “Tunnel Bear” kullanmanız olacaktır. Hatta kesinlikle Tunnel bear diyorum çünkü firma Türkiye’deki Twitteryasağından sonra kotayı bizim için kaldırdı. Yani dünyada sadece Türkiye’de Tunnel Bear kullanıcıları sınırsız erişim hakkına sahip. Öte yandan bu VPN in de diğerlerinden çok farkı yok. En iyi çalışanlardan biri. Ücretsiz ve kotasız olduğu için en ideali. Sağ üst köşede kotanızı gösteren “sonsuz” işaretini göreceksiniz. DNS‘leri değiştirmek için önce soldan butonu ON konumuna getiriyoruz. Yanındaki butondan da DNS’leri Amerika, Birleşik Krallık, Fransa, Almanya, Kanada ve Japonya olarak seçebiliyoruz.Bu esanda ayımız ayakta sürekli kazınıyor ve dokununca sevimlilik yapıyorsa her şey yolunda demektir. Twit atmaya devam edebilirsiniz.
[text]Google Chrome’a ZenMate Eklentisi Ekliyerek DNS Değiştirmek[/text]
Google Chrome kullanıyorsanız mağazadan yasaklı site sorununu kolayca çözebilirsiniz.
Mağazadan “ZenMate” eklentisini arattırıp kurmanız yeterli olacak: chrome.google.com/webstore/category/apps?utm_source=chrome-ntp-icon
zenmate-dns-degistir
[text]BÜTÜN BİLGİSAYARLAR İÇİN: DNS AYARLARI DEĞİŞTİRME[/text]
Windows 8’de DNS ayarını değiştirmek

Windows 8’de kullandığınız DNS sunucusunu değiştirmek için Denetim Masası’nı açın (giriş ekranına Denetim Masası yazın) ve şu yolu izleyin: Ağ ve internet > Ağ ve Paylaşım merkezi. Sağ tarafta internet bağlantınızı bulun ve Mavi bağlantının üstüne tıklayın.
Açılan pencerede Özellikler’e tıklayın. Bağlantı özellikleri penceresinde bir liste göreceksiniz. Bu listede Internet Protokolü sürüm 4 (TCP/IPv4) öğesini bulun ve tıklayarak seçili hale getirin (işaretini kaldırmayın). Şimdi Özellikler’e tıklayın.
Açılan pencerenin alt kısmında “Aşağıdaki DNS sunucu adreslerini kullan:”seçeneğine tıklayın. Artık alt tarafta etkin hale gelen iki kutucuğa kullanmak istediğiniz DNS adreslerini yazabilirsiniz.Google’ın DNS adreslerini kullanmak isterseniz birinci ve ikinci kutucuklara sırayla 8.8.8.8 ve 8.8.8.4 yazın. OpenDNS’i kullanmak isterseniz 208.67.222.222 ve 208.67.220.220 adreslerini kullanın. En hızlı DNS’leri bulmak için bu yazımıza göz atabilirsiniz.
Tamam’a basarak pencereyi kapatın, sonra açık pencereleri kapatmak için iki kez Kapat’a tıklayın.
Not: DNS değişikliğinizin geçerli olması için web tarayıcınızı kapatıp tekrar açmanız gerekebilir.Windows 7’de DNS ayarlarını değiştirmekDNS ayarlarınızı Windows 7’de değiştirmek için şu adımları izlemeniz yeterli.
1. Denetim Masası’nı açın, Ağ ve İnternet > Ağ ve Paylaşım yolunu izleyin.
2. Soldan Bağdaştırıcı ayarlarını değiştir’e tıklayın.
3. Açılan listede internet bağlantınızı bulmanız gerekiyor. İnternete laptop’unuzla kablosuz olarak bağlanıyorsanız bu bağlantının adı WiFi veya Kablosuz Ağ Bağlantısı olacaktır. Kabloyla bağlanıyorsanız Yerel Ağ Bağlantısı olarak görünebilir. İnternet bağlantınıza sağ tıklayın ve Özellikler’e tıklayın.
4. Kullanıcı hesabı denetimi uyarıları çıkarsa onaylayarak devam edin.
5. Internet Protokolü Sürüm 4 (TCP/IPv4)’ü seçin ve Özellikler’e tıklayın (işaretini kaldırmayın).
6. Açılan pencerenin alt kısmında “Aşağıdaki DNS sunucu adreslerini kullan:”seçeneğine tıklayın. Artık alt tarafta etkin hale gelen iki kutucuğa kullanmak istediğiniz DNS adreslerini yazabilirsiniz.
7. Google’ın DNS adreslerini kullanmak isterseniz birinci ve ikinci kutucuklara sırayla 8.8.8.8 ve 8.8.8.4 yazın. OpenDNS’i kullanmak isterseniz 208.67.222.222 ve 208.67.220.220 adreslerini kullanın. En hızlı DNS’leri bulmak için bu yazımıza göz atabilirsiniz.
8. Tamam’a basarak pencereyi kapatın, sonra açık pencereleri kapatmak için iki kez Kapat’a tıklayın.
Not: DNS değişikliğinizin geçerli olması için web tarayıcınızı kapatıp tekrar açmanız gerekebilir.
Windows XP’de DNS ayarlarını değiştirmek
Windows XP’li bilgisayarınızda DNS ayarlarını değiştirmek için izlemeniz gereken adımlar şöyle.
1. Denetim Masası’nı açın, Ağ Bağlantıları öğesini bulup çalıştırın.
2. Ekrana gelen listede sizi internete bağlayan öğeyi bulmanız gerekiyor. Kablosuz bağlantılarda “Kablosuz Ağ Bağlantısı”, kablolu bağlantılarda “Yerel Ağ Bağlantısı” öğesi, internet bağlantınızı temsil eder. İlgili bağlantıya sağ tıklayın ve Özellikler’e tıklayın.
3. “İnternet İletişim Kuralları (TCP/IP)” öğesini seçin ve Özellikler’e tıklayın (işaretini kaldırmayın).
4. Açılan pencerenin alt kısmında “Aşağıdaki DNS sunucu adreslerini kullan:”seçeneğine tıklayın. Artık alt tarafta etkin hale gelen iki kutucuğa kullanmak istediğiniz DNS adreslerini yazabilirsiniz.
5. Google’ın DNS adreslerini kullanmak isterseniz birinci ve ikinci kutucuklara sırayla 8.8.8.8 ve 8.8.8.4 yazın. OpenDNS’i kullanmak isterseniz 208.67.222.222 ve 208.67.220.220 adreslerini kullanın. En hızlı DNS’leri bulmak için bu yazımıza göz atabilirsiniz.
6. Tamam’a basarak pencereyi kapatın, sonra açık pencereleri kapatmak için iki kez Kapat’a tıklayın.
Not: DNS değişikliğinizin geçerli olması için web tarayıcınızı kapatıp tekrar açmanız gerekebilir.

Kökten çözüm: DNS’i router’dan değiştirmek

İnternete evinizden bağlanıyorsanız ve router’ınızın ayarlarına erişiminiz varsa, DNS ayarlarını router’dan değiştirerek ona bağlı tüm cihazlarınızın bu DNS’i kullanmasını sağlayabilirsiniz. Bu durumda Windows’ta herhangi bir ayar değişikliği yapmanıza gerek kalmayacaktır. Bu sayede akıllı telefon ve tablet gibi mobil cihazlarınızda da DNS ayarlarını değiştirmek zorunda kalmadan istediğiniz DNS’ten faydalanabilirsiniz.
Ayarları router’ınızdan değiştirmek, örneğin laptop’unuzu alıp işe gittiğinizde laptop’unuzun kullanacağı DNS’in değişeceği anlamına geliyor. Ancak hem router’dan, hem de cihazınızdan DNS değişikliği yapmanız mümkün.

Router’ınızın DNS ayarları nasıl değiştirilir?

Farklı üreticiler DNS ayarlarını router’larında farklı biçimlerde sunduklarından bunun adımlarını tam olarak veremiyoruz. Ancak yapmanız gerekenler  oldukça basit.
1. Önce router’ınızın web arayüzüne girmeniz gerekiyor. Web arayüzü için web tarayıcınızda yazmanız gereken adres, genellikle 192.168.1.1 olacaktır. Başarısız olursanız, router’ınızın kılavuzuna göz atın veya Google’a başvurun.
2. Router’ınızın kullanıcı adı ve parolasını girerek giriş yapın. Varsayılan kullanıcı adı ve parola “admin” olabilir. Kullanıcı adı ve parolayı bilmiyorsanız, router’ınızın kılavuzuna göz atın. Parolayı unuttuysanız, router’ınızı sıfırlamanız gerekebilir.
3. Router’ınızın çeşitli ayarlarını ve bilgilerini gösteren web arayüzü açıldıktan sonra, DNS ayarlarını bulmanız gerekiyor. TP-Link marka router’ımızda bu ayarlar, Network > WAN altında bulunuyordu. “Use These DNS Servers” kutucuğunu işaretlediğimizde “Primary DNS” ve “Secondary DNS” kutucuklarına DNS adreslerini yazmamız yeterli oldu. (Google’ın DNS adreslerini kullanmak isterseniz birinci ve ikinci kutucuklara sırayla 8.8.8.8 ve 8.8.8.4 yazın. OpenDNS’i kullanmak isterseniz 208.67.222.222 ve 208.67.220.220 adreslerini kullanın.)
4. Şimdi değişiklikleri kaydetmeniz gerekiyor. Bunun için “Save” düğmesine veya benzer işlevdeki bir düğmeye basmanız gerekebilir.
Hepsi bu kadar. DNS ayarlarınızın etkin hale gelmediğinden şüpheliyseniz, router’ınızı açıp kapayın veya web arayüzünden Restart seçeneğini bularak yeniden başlatın.

Twitter’a girmek için bilgisayarlarda DNS ayarlarını değiştirmek ya da VPN uygulaması satın almak gerekiyor.
Google’a VPN yazarsanız, satın alabileceğiniz ya da belli süre bedava kullanabileceğiniz programları siz gösterecektir. Bu programlarla istediğiniz sitelere girebilirsiniz.

Kaynak: www.avrupagazete.com/teknoloji/45482-twitter-icin-dns-ayarlari-ve-vpn-uygulamasi-tam-aciklamali.html
Twitter için DNS Ayarları: Cep Telefonu ve Bilgisayar, 10.0 out of 10 based on 1 rating

Bir yorum

  1. Geribildirim: fifa16mall.com

Bir Yorum Yaz