Çarşamba , 25 Kasım 2015
YENİ
Dünyanın En Popüler MMORPG Oyunları Top 10

Dünyanın En Popüler MMORPG Oyunları Top 10

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.0/10 (3 votes cast)
Dünyanın En Popüler MMORPG Oyunları Top 10 listesini yabancı oyun sitelerindeki oylamalar ile derledim. Kesinlikle kendi zevkime göre değildir. Oyuncu sayısı ve oyunların aldığı oylar ile oluşmuş global bir listedir. Ama unutmamalı en iyi mmorpg oyun senin en sevdiğin oyundur.

En Çok Oylanan Popüler MMORPG Oyunlar Listesi:

1- WORLD OF WARCRAFT

Dünyanın en popüler mmorpg oyunları no 1

World of Warcraft hepimizin bildiği gibi en popüler mmorpg oyunlar listesinin hep başlarında olmuştur. Yıllardır WoW oynayan, oyanamaya devam eden, karakterleri ile bağdaşmış, yüksek seviyelere gelmiş ve “WoW’u asla bırakmam” diyen insanlar var. Guiltler, savaşlar, taktikler hepsi bir klasik olan WoW’da mmorpg oyuncularını cezbetmeye devam edecek gibi. Düşük sistemlerde çalışabilmesi de ayrı bir avantaj.

2- Entropia Universe

Dünyanın em popüler mmorpgsi no 2Mükemmel 3D Cryengine 2 grafikleri, nefes kesen senaryosu, dünyanın her yerinden online oyuncular.. Entropia evreni sabit bir hızla büyüyor diyebiliriz. Oyunun ödeme ekonomisine göz atarsak gerçek bir dünya gibi. Kendinizi Entropia Universe dünyasında gerçek bir mücadele içinde hissetmemeniz mümkün değil. Birçok meslek, modifiye edilebilir silahlar, madencilik, avcılık.. Oyunda o kadar çok ayrıntı var ki tarif etmesi biraz zor gibi.

 

3- RUNESCAPE

Runescape dünyanın en iyi mmorpg oyunları listesi 3RuneScape MMORPG‘de bilindiği üzere eski bir online oyundur. 2001 yılında oyun severlerin hizmetindeydi. 2003 yılında RuneScape 2 oyunu da çıktı. Bu eski oyunun yıllardır müdavimi olan arkadaşlar var. Tabiki grafikler ve ayrıntılar eskidiği için oyun bügünün teknolojisine göre biraz yetersiz. Yinede onbinlerce kişi hala online oynuyor.

4- Dream Of Mirror Online

Dream of miror domo mmorpg oyunuDream of Miror veya Domo online eski Çin Mitolojisi konulu bir 3D gantazi oyunu. Domo daha çok arkadaşlık ilişkilerine dayalı interaktif bir mmorpg. Arkadaşlar ile toplu oyun oynamayı sevenler için bir oyun diyebiliriz. Grafikler için sevimli demek yanlış olmaz, anime severler için çok güzel bir online oyun.

5- Lineage II

Lineage 2 dünyanın en iyi mmorpg oyunlar listesiLineage II bağımlılık yapan bir oyun. Rekabeti sevenler için iyi bir PvP ve heyecan verici PvE bir oyun. Zorlu bir doğada sıkı bir oyun oynanamayı ve zorlanmayı sevenler için ideal. Fakat kolay oyunları sevenlere ve sık sık öldürülmekten hoşlanmayan online oyunculara tavsiye edemeyebilirim.

6- Final Fantasy XI

Final fantasy XI en popüler mmo oyunlarYıllar geçmesine rağmen halen daha dünyanın en popüler mmorpg oyunları arasında FFXI yerini korumaya devam ediyor. İlginç, akılda kalan ve devam eden hikayeleri, gerçekçi etkileyici grafikleri ile bu efsane yaşamaya devam ediyor. Savaş sistemi WoW!a göre biraz yavaş fakat bu size düşünme ve tepki verme olanağı sağlıyor. Bu da örneğin WoW’daki gibi birçok harcanmış büyünün önüne geçiyor. Tercih meselesi.

7- Guild Wars

Guild Wars dünyanın en popüler mmo ounları listesiGuild Wars da eski bir online oyun fakat Guild Wars 2 oyunuda 2011 yılında piyasaya çıktı. Guild Wars eski olmasına rağmen halen daha ciddi oyuncular tarafından tutulan bir oyun. Dengeli ve iyi düşünülmüş. Oyunun oynanışı gayet güzel, yaratıklar gerçekçi. Abartılı ve çizgi film karakterlerine benzemiyor. Bu iyi grafiklere rağmen abartılı bir ekran kartı gerektirmiyor. Akıl çelen PvP seneçenekleri mevcut.

8- MapleStory

Maplestory anime tarzda en iyi mmorpg oyun Maplestory ilginç bir mmorpg. Oynayan arkadaş tanımıyorum açıkçası fakat dünyada ve Türkiyede yer edinmiş. MapleStory çizgi tarzda hoş grafikleri olan eğlenceli bir 2D MMORPG oyunu. Kesinlikle piyasadaki en popüler free to play oyunlardan ve çok geniş bir oyuncu kitlesi var. Sürekli güncel tutulması ve çok sayıda özellik içermesi de MapleStory‘i çekici kılıyor. Bu ilginç oyunu dünyanın en popüler mmorpg oyunları arasında tutuyor.

9- Aion: The Tower of Eternity

Aion: The Tower of Eternity dünyanın en çok oynanan  mmoları2008’de çıkan MMORPG oyunu olan Aion’da şeytan kapısı açılır ve her iki dünyanında intikam peşinde koştuğu Abyss ejderhası uyanır. Böylelikle artık dünyanın kurtuluşu için ilk adımlar atılmaya başlanmıştır. En iyi MMORPG oyunları arasında gösterilen oyunda melekler, iblisler, ejderhalar arasındaki savaşa tanık olacağız. Dünyanın en popüler mmorpg oyunları listesinde 9. sırada..

10- League Of Legends

League of Legends’in aylık oyuncu sayısı yaklaşık olarak 32 milyon (2013 de öyleydi, oyuncu sayısı 100 milyonu aşmış olmalı). Her gün aktif bir şekilde LoL oynayan tam 12 milyon oyuncu bulunuyor. League of Legends’in toplamda oynanma saati ise 1.3 milyarın üzerinde. Tam 145 farklı ülkeden oyuncusu bulunan League of Legends’in oyuncu sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor. League of Legends ücretsiz bir RPG strateji MOBAoyunudur. Oyuncular Summoner rolünü üstlenerek, her savaşta kendisi için savaşacak bir şampiyon seçer ve onunla savaşa girerler. Bu nedenle dünyanın en popüler mmorpg oyunları arasında olması tabiki kaçınılmaz.

League Of Legends 

En popüler mmorpg oyunlar
Dünyanın En Popüler MMORPG Oyunları Top 10, 7.0 out of 10 based on 3 ratings

Hakkında tolga

Bir Yorum Yaz